Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.09.2019 07:15

​‘Telefoni për të biseduar me të vdekurit’

Tokio | 09/06/2019 19:10

Një banor në Otsuchi, Japoni, doli me idenë për të ngritur një kabinë telefonike në kopshtin e tij për të "biseduar me të vdekurit".

Deri te kjo ide ai erdhi pasi humbi kushëririn e tij nga cunami më 2011 dhe u trishtua për të, duke e thirrur në telefon dhe ‘bisedonte me të ndjerin’, shkruan BBC.

Pas goditjes së cunamit, kur u përhapën lajmet për "telefonin për pikëllim", shumë njerëz erdhën në Otsuchi në Prefekturën e Iwate ‘për të thirrur ata që humbën’, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress