Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 18.08.2018 10:15

​​Të kesh një Lexus LFA

Prishtinë | 14/04/2016 10:47

Është koha të ju prezantojmë një nga ato makinat e rralla, të cilat të pakta janë edhe në lëvizje.

Ka shumë arsye pse këto lloj makinash nuk mund t’i ketë gjithsecili. E para dhe më kryesorja është se çmimi i tyre është shumë i lartë.

Lexus LFA, një model i rrallë në treg, po shitet në treg si i përdorur me çmim fillestarë 360.000 $. 

Përderisa i porositur në fabrikë dhe me kërkesa të veçanta, e kalon çmimin e 500mijë dollarëve.

Një nga karakteristikat e tij është se shpejtësia maksimale e tij, pa probleme, arrin në 355 km/h.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress