Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 25.08.2019 07:14

​Subaru prezanton Outback-in e ri në 2019 - foto

Çikago | 10/02/2019 17:43

Subaru në panairin aktual të veturave në Çikago shfaqi premierën e gjeneratës së re të shtatë të limuzinës Legacy dhe lëvizja e ardhshme logjike është lansimi i modelit Outback, transmeton KosovaPress.

Pritet që gjenerata e re e Outback do të bazohet në platformën Subaru Global me një bazë mekanike, dhe paleta e motorit do të merret nga Legacy i ri.

Modeli bazë i vozitjes do të mundësohet nga një motori me katër cilindra 2,5 litërsh me 185 kuaj fuqi dhe 240 Nm, ndërsa për blerësit në dispozicion do të jetë edhe motori turbo me 260 kuaj fuqi dhe 375 Nm. Të dyja variantet do të jenë të pranishme në të katër boshtet, me kutitë automatike CVT si opsionin e vetëm.


Outback do të mbështetet me stilin e Legacy në frontin e tij. Ndërsa Legacy do të dalë në shitje në vjeshtë, Subaru Outback i ri, në varësi të datës së premierës, do të mbërrijë në shitje me shumë gjasa para fundit të këtij viti ose më së largu në fillim të vitit 2020.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress