Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 14.12.2018 07:48

​Spotify hyn në tregun afrikan

Los Anxhelos | 13/03/2018 16:23

Ofruesi i transmetimit të muzikës globale Spotify do të nisë shërbimet e saj në Afrikën e Jugut të martën, duke shënuar hyrjen e saj në Afrikë, ku ka një përshpejtim të shpejtë të telefonave të mençur dhe përmirësim të infrastrukturës së telekomunikacionit.

Kompania suedeze, e lansuar në vitin 2008 dhe e disponueshme në më shumë se 60 vende, është kompania më e madhe e muzikës në botë dhe është rivale e Apple Inc., Amazon.com Inc dhe Google Play nga Alphabet Inc..

"Ne besojmë se Afrika e Jugut është një vend i mrekullueshëm për të filluar," tha drejtori menaxhues i Spotify në Lindjen e Mesme dhe Afrikë, Claudius Boller, transmeton KosovaPress.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress