Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 25.01.2020 10:49

​Sot prezantohet iPhone 11, çfarë mund të prisni nga eventi i Apple

Prishtinë | 10/09/2019 13:09

​Apple prezanton sot në Kaliforni, iPhone 11 dhe risi të tjerë për 2019-tën. Të pranishmit në Steve Jobs Theater do të mund të hyjnë vetëm me ftesa.

Gjiganti i teknologjisë nuk e zbulon kurrë përpara se çfarë do të të rejash do të sjellë në prezantimin e shumëpritur, por shtatori është muaji kur azhornohet gama e iPhone-ve, produkt ky nga i cili vazhdojnë të varen në masën më të madhe financat e bollshme të Apple-it.

Tre thuhet se do të jenë smartfonët e rinj në afishim: iPhone 11, iPhone 11 pro dhe iPhone 11 Pro Max. Pas përdorimit të numrave romakë siç ndodhi më iPhone X, ky vit sjell rikthimin tek ata arabë.

Nëse prisnit ndonjë ndryshim rrënjësor dizajni, nuk është rasti. Apple vazhdon të ndjekë ritmin e vet me dizajnin që mbetet pas a shumë i stabilizuar në tre gjeneratat e fundit iPhone, e nuk heq dorë as nga Face ID, përcjell Top Channel.

11 Pro është praktikisht një trashëgimtar i denjë i X dhe XS. Nga pamja do të ketë dallime të vogla me paraardhësit, por një nga risitë është Face ID i përmirësuar e më i shpejtë me një kënd që mundëson zhbollikimin në gamë më të gjerë, një konfigurim të trefishtë të kamerave dhe funksione si ndjesi 3D.

Iphone 11 vjen me një çmim prej $749 , ndërsa Pro dhe Max vlejnë përkatësisht 999 dhe $1,099 dollarë.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress