Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 06:17

​Shpallen fituesit e çmimit Nobel për mjekësi

Stokholm | 07/10/2019 12:26

Shkencëtarët William Kaelin, Peter Ratcliffe dhe Gregg Semenza kanë fituar Çmimin Nobel në Mjekësi 2019 për zbulimin "se si qelizat ndjehen dhe përshtaten me disponueshmërinë e oksigjenit", u njoftua në Stokholm.

"Fituesit e Çmimit Nobel të këtij viti zbuluan mekanizmin e një prej proceseve më të rëndësishme adaptuese të jetës," tha Komiteti Nobel.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress