Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 09:39

​Shënon rënie shitja e televizorëve LCD

Londër | 19/05/2017 23:23

Prodhuesit deri më tash kanë shitur 44 milionë televizorë në tre mujorin e parë të këtij viti.

Kjo megjithatë paraqet një rënie prej 21 për qind, përkatësisht rënie prej 8,4% në nivel vjetor.

Kompania analitike WitsView sugjeron se periudha kyçe gjatë Vitit të Ri kinez ishte nën pritjet. Ajo sugjeron se gjatë tre mujorit të dytë shitja globale e televizorëve LCD do të ketë rritje prej 8%, derisa prognozon se në vitin 2017 do të ketë shitje prej 219 milionë televizorë LCD.

Kur janë në pyetje prodhuesit, në top 5 listë gjenden Samsung (10,1 milionë dërgesa të pajisje TV), LG (6,4 milionë), TCL (2,8 milionë), Hisense (2,5 milionë) dhe Sony (2,1 milionë).

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress