Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 26.04.2019 02:52

​SHBA dhe Japonia testojnë sistemin anti-avion IJIS

Honolulu | 12/09/2018 18:00

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Japonia kanë testuar me sukses sistemin e mbrojtjes kundër raketave IJIS jo shumë larg bregut të Havai, thanë sot zyrtarët ushtarakë amerikanë.

“Testimi i sistemit siguron besim në aftësinë e ardhshme të Japonisë për të trajtuar kërcënimet në rajon”, tha gjenerali Sem Graves, drejtor i agjencisë amerikane të mbrojtjes nga raketat.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress