Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.04.2018 10:56

​Sa të fiksuar jeni pas rrjeteve sociale? Zbuloni nëse vuani nga depresioni

| 26/12/2016 17:32

Sipas një studimi të ri, numri i llogarive që keni në rrjetet sociale mund të zbulojë shumë rreth shëndetit tuaj mendor.

Adoleshentët të cilët kanë llogari në të gjitha rrjetet sociale dhe i përdorin ato 7-11 herë në ditë ka gjasa të vuajnë nga depresioni.

 

Ekspertët thonë se përdorimi i shpeshtë i rrjeteve të ndryshme sociale mund të çojë në depresion dhe ankth.

 

Mendohet se këta persona vuajnë nga vetmia dhe mund të gjejnë një mjedis të përshtatshëm vetëm online në profilin e tyre të krijuar në rrjetet sociale.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress