Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 06:54

​Prodhohet telefoni si ai i 007-tës që vetëshkatërroheta

Prishtinë | 14/02/2017 19:52

Një grup studiuesish të Universitetit të Shkencës dhe Teknologjisë ”King Abdullah”, kanë prodhuar një telefon që vetëshkatërrohet, njësoj si ata që jemi mësuar të shohim në filmat me agjentin sekret 007.

Telefoni mund të vetëshkatërrohet nëse ushtrojmë një presin të caktuar ose duke e komanduar në distancë.

Ky mekanizëm mund të përdoret për të garantuar sigurinë në situata ekstreme, si në një film me James Bond.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress