Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.02.2019 12:08

​Pranojnë manipulimin me teste

Tokio | 09/08/2018 14:12

Mazda, Suzuki dhe Yamaha nuk kanë kryer testimin e duhur të automjeteve në lidhje me konsumin e karburantit dhe emetimet, tha sot Ministria japoneze e Transportit.

Të tre kompanitë kanë pranuar "trajtim joadekuat" gjatë inspektimeve të automjeteve, duke deklaruar se teste të paplota për matjen e gazrave të dëmshme janë kryer në disa prej automjeteve të tyre, njoftoi ministria.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress