Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 06:17

​Modelet e para të iPhone me ekran të plotë priten më 2021

Redmond | 11/07/2019 16:58

Analisti i njohur Ming-Chi Kuo ka zbuluar se modelet e iPhone për vitin 2020 do të kenë më pak modul TrueDepth, i cili do të lejojë shkurtime dukshëm më të ulëta në ekran.

Kuo thekson se telefonat do të vijnë me module më të vogla për kamerën e pasme, të cilat gjithashtu do të reduktojnë madhësinë e përgjithshme të nivelit.

Përveç kësaj, ai parashikon gjithashtu që Apple ka në plan të ridizajnojë shtëpizën, i cili mund të jetë i ndryshëm nga ajo që ofron dizajni i iPhone X dhe XS, por detajet nuk ofrohen. Kur vjen puna te kamerat, iPhone 2020 duhet të ketë sisteme lente 7P.

Duke kërkuar më tej në zhvillimin e ardhshëm të iPhone, Kuo pret që iPhone i parë me ekran të plotë të shfaqet në vjeshtën e vitit 2021.

Kohët e fundit, janë shfaqur raporte se Apple planifikon të ringjallë Touch ID në ekran në një version të iPhone-exclusive për përdoruesit në Kinë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress