Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 25.04.2019 08:53

​Microsoft heq dorë nga shfletuesi Edge

Redmond | 05/12/2018 19:04

Microsoft do të largojë shfletuesin e tij aktual Edge dhe do ta zëvendësojë me një shfletues të ri në Windows 10.

Që prej debutimit në 2015 në Windows 10, Edge nuk ka pasur shumë sukses, dhe tani korporata amerikane po përgatit një shfletues të ri që do të ishte konkurrent i Firefox dhe Google Chrome.

E ndërtuar në një bazë të re, Edge është projektuar të jetë një shfletues i shpejtë, i lehtë dhe i sigurt i internetit, por ka pasur shumë gabime që e bënin të papëlqyeshme, shkruan Windowscentral.com.

Edge që nga atëherë ka pasur vështirësi në tërheqjen e vëmendjes, me paqëndrueshmëri të vazhdueshme dhe një problem që e bën të pamundur për përdoruesit dhe zhvilluesit e uebit të ndajnë ide me Microsoft.

Ende nuk dihet nëse Edge do të jetë emri i një shfletuesi të ri ose Microsoft do të ndërveprojë me një emër tjetër.

Një gjë është e sigurt - Edge është i vdekur në Windows 10.

Shumë do të jenë të kënaqur që Microsoft përfundimisht miraton një teknologji të ndryshme për shfletuesin e Internetit.

Duke përdorur teknologjinë e kromit, faqja e internetit në shfletuesin e ri do të sillet njësoj si Google Chrome, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress