Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 12.12.2018 04:30

​McLaren 24 karat dhe klienti misterioz

| 12/01/2018 12:07

Mes krijesave të fudit të Mclaren Special Operations është dhe një model unik, 720S i prezantuar në Sallonin e Dubait, me kërkesë të një klienti misterioz.

Ndryshon vetëm estetika pasi është njësoj nga ana mekanike s modeli Super Series, me motor me 8 cilindra biturbo 4.0 me 720 kuaj fuqi, projektuar nga italiani Emilio Scervo. Shasia është me fibra karboni.

Përveç karbonit, disqet në ngjyrë ari për të përcaktuar impaktin viziv. 120 orë punë më shumë janë dashur se modeli origjinal, për të personalizuar këtë mjet.

Një tjetër e veçantë e këtij mjeti është shprehja pas e shkruar me shkronja arabe. “Jeta matet me atë që arrin, duke mos numëruar vetëm vitet”, fjalë të Bruce McLaren, themeluesit të kompanisë. Citimi ka kërkuar 30 orë punë për pozicionin e veçantë dhe dizajnin e veçantë që formon grataçielat e Dubait në ngjyrë ari.


Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress