Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.07.2018 11:55

​​Makinat e reja me emrin e virusit ‘ZICA’

ShBA | 03/02/2016 11:10

Për herë të parë në ‘Expo Auto 2016’ në Nju Delhi këtë javë, ku do të ekspozohen makina të reja do të dal edhe një makinë me emirin e virusit ‘ZICA’, i cili është përhapur me shpejtësi të madhe në botë.

Makina ‘ZICA’ mori emrin e vet nga "Zippy Car", për të ngritë vetëdijesimin dhe për të bërë thirrje për të pasur parasysh virusin mushkonjë që ka shkaktuar një emergjencë për shëndetin publik në botë e sidomos në Amerikë.

‘Tata Motors’, pronari i Jaguar Land Rover, ka publikuar tashmë dhe promovuar emrin, së bashku me elegancë modelin dhe përvojën e vogël lëvizëse. Ndërsa kjo do të mbaj emrin "Zica" deri në shpalljen e një emri të ri më vonë./KosovaPress/


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress