Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.09.2019 06:31

​Kapet një breshkë e rrallë në Shqipëri

Tiranë | 06/06/2019 17:46

Një breshkë e një lloji të veçantë dhe me një peshë prej 20 kilogramë ka rënë në rrjetat e peshkatarëve të Fierit.

Sherif Durmishi, që ishte duke peshkuar në atë zonë, tha se breshka nuk ishte në gjendje të mirë dhe ndaj kanë njoftuar Qendrën e Peshkimit në Radhimë.

Specialistët janë duke u marrë me këtë specie të rrallë që mbërrin në brigjet shqiptare.

Këto lloj specie gjenden në det nga peshkatarët, të goditura nga anijet, ose të sëmura./Tch/

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress