Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 20.06.2019 04:08

​Jaguar mbyll 4.500 vende pune

Londër | 10/01/2019 14:45

Jaguar Land Rover (JLR), prodhuesi më i madh i automjeteve britanike, njoftoi sot se do të mbyllë rreth 4.500 vende pune, kryesisht në Britani, duke u përpjekur për të trajtuar ngadalësimin e kërkesës në Kinë dhe interesin në rënie në motorët me naftë.

Kompania, e cila punëson rreth 40,000 njerëz në Britani, njoftoi gjithashtu se do të fillojë prodhimin e njësive të energjisë elektrike në fabrikën e saj të Wulverhampton dhe do të ndërtojë një fabrikë të re për prodhimin e baterive në Hams Hol, pranë Birmingamit.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress