Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 21.10.2018 01:39

​iPhone mbetet produkti më i shitur për 2017

Kupertino | 01/01/2018 21:14

Edhe njëherë, iPhone është produkti më i shitur teknologjik për vitin 2017, duke shitur më shumë njësi.

Sipas Daniel Ives, analist pranë GBH Insights, i cili ka kompozuar listën për USA Today, Apple ka shitur 223 milionë iPhones në vitin 2017, derisa vitin e kaluar kishte shitur 211 milionë.

Pjesa tjetër e top 5: 

Samsung Galaxy S8 dhe Note 8: 33 milionë

Mikrofonat Amazon Echo Dot: 24 milionë

Ora e mençur Apple: 20 milionë

Konsolla për videolojëra Nintendo Switch: 15 milionë

Por mbi të gjitha, Apple ka shitur më shumë iPhone, megjithëse më pak se në vitin 2015, kur shkoi në 230 milionë njësi. Ky ishte viti i iPhone 6, një ridizajn që solli një model më të madh për herë të parë për konsumatorët, transmeton KosovaPress.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress