Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 01:36

​iPhone 8 me kornizë të çeliktë

| 11/01/2017 13:43

U raportua për një kohë të gjatë që telefoni i ardhshëm i Apple-it, iPhone 8, nuk do të vijë me trup të përbërë tërësisht nga metali, ndërsa tani kanë nisur të qarkullojnë online detajet për korniza të telefonit.

Sipas burimeve të “GSMArena” korniza e telefonit do të jetë e përbërë nga çeliku që nuk ndryshket.

Ky material ishte përdorur edhe te trupi i iPhone 4.

Kompanitë që merren me prodhim të materialeve për Apple-in, “Foxconn” dhe “Jabil”, janë duke përdorur këtë material në pajisjet e reja.

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress