Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 21.06.2019 02:17

​Golfi i Shkodës vjen në fund të këtij viti

Pragë | 10/10/2018 17:41

Prodhuesi çek ka lëshuar foton e parë të modelit të tij të ardhshëm në “klasën e Golfit".

Pas premierës botërore të konceptit sportiv "Vision RS Sports" në ekspozitën e tanishme të automobilave të Parisit, Shkoda zbuloi siluetën e versionit të prodhimit të hatchbackit të tij të ri kompakt për t'i dhënë publikut njohjen e parë të modelit.

Makina bazohet në platformën mekanike të Volkswagen A0 MQB, e cila kombinon dimensionet e automjeteve të jashtme dhe hapësirën e brendshme me disponueshmërinë e shumë sistemeve moderne të vozitjes, transmeton KosovaPress.

Shkoda Hatchback i ri do të ketë premierën në fund të këtij viti, kur do të zbulojmë nëse kjo makinë do të quhet Rapid ose do të ketë një shenjë krejtësisht ndryshe.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress