Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 19.07.2019 04:50

​Fotografitë e para të "Shkoda Golf"

Pragë | 12/09/2018 16:21

Shkoda filloi testimin e pasuesit të modelit të tanishëm Rapid, i cili nuk mundi t’iu shmanget paparacëve.

Prodhuesi çek njoftoi së fundi se gjenerata e ardhshme e Rapidit do të ketë vetëm një version, ndryshe nga ai aktual ku oferta e Sedan / Liftback dhe Spaceback me 5 dyer si një përzierje e hatchback dhe karavan, transmeton KosovaPress.

Përveç kësaj, shpejtësia e re do të përmirësohet në klasën VW Golf dhe konkurrenca në segmentin kompakt të hatchback në Evropë do të jetë edhe më i fortë.


Tani për tani, nuk është e sigurt nëse Shkoda do të mbajë emrin aktual të modelit ose do të ofrojë një etiketë të re për të theksuar ndryshimin në klasë midis versioneve aktuale dhe të ardhshme.


Pasardhësi i Rapid aktual do të shfaqet në shitje në vitin 2019.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress