Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:25

​Ford Mustang Shelby GT350 për vitin 2019 (Foto)

Londër | 13/06/2018 19:19

Ford ka përmirësuar modelin Mustang Shelby GT350 për 2019, dhe në qendër të vëmendjes ishin aerodinamika, karroceria dhe gomat.

Pak më shumë është makina e njëjtë si vitin e kaluar, por "premton" performancë më të mirë, si në pistën e garës po ashtu në rrugë, transmeton KosovaPress.

Gomat Michelin Pilot Sport Cup 2 janë përgjegjës për kontaktin me automjetin dhe për sigurinë e funksionit të frenimit Brake Brembo.


Vetura ka motor V8 me 530 kuaj fuqi me një transmetim manual me gjashtë shpejtësi dhe GT350 "i rifreskuar" do të jetë në shitje në fillim të vitit 2019, transmeton KosovaPress.


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress