Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 14.12.2018 07:48

​Ford Mustang GT California Special vjen më 2019 (Foto)

Los Anxhelos | 12/03/2018 17:35

Modeli Ford Mustang GT California Special është dizajnuar tërësisht në edicion të limituar dhe do t’i ngjasojë modelit origjinal nga viti 1968.

Së bashku me rikthimin e edicionit Bullitt, Mustang GT, i frymëzuar nga makina Steve McQueen në filmin klasik, Ford do të ofrojë edhe një version California Special.

Pakoja do të jetë e pranishme vetëm në versionet GT coupe të pajisur me ndërrues manual prej gjashtë shpejtësive.

Ford po ashtu njoftoi se vetura do të jetë e pajisur edhe me një sistem audio 1,000 watt B&O Play.

Çmimi për opsionet e reja do të bëhet i ditur gjatë kësaj vere, transmeton KosovaPress.


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress