Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.09.2019 07:16

​FB: Jo aplikacione në telefonat Huawei

| 07/06/2019 16:47

Kompania Facebook nuk do të lejojë instalimin e aplikacioneve të saj në telefonat inteligjentë Huawei që do të dalin në treg në të ardhmen.

Ky veprim vjen pas futjes në listën së zezë të Huawei, nga autoritetet amerikane, që  ndalon kompaninë kineze të blejë mallra dhe shërbime nga kompanitë amerikane.

Telefonat Huawei që aktualisht janë në treg nuk do të preken, ndërsa ato që kompania do të hedhë në treg në të ardhmen do të mbërrijnë në dyqane pa pasur nevojë për aplikimet e ekosistemit të Facebook-it, që ka në pronësi edhe WhatsApp, Instagram dhe Messenger.


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress