Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:34

​Facebook formon ekip për krijimin e çipave të vet

San Francisko | 19/04/2018 12:31

Facebook ndodhet në fazat e hershme të zhvillimit të çipave të vet, të cilët do të punojnë në pajisjet dhe serverët e kompanisë, sipas Bloomberg.

Kompania aktualisht është në kërkim të menaxherit, firmware dhe organizimit të drivers, transmeton KosovaPress.

Facebook me çipat e vet mund të pajisë edhe mikrofonat e mençur ose Oculus për realitet virtual.

Ndërkohë, kompania nuk ka dashur të komentojë asnjërën nga pohimet e mediave lidhur me formimin e ekipit për krijimin e çipave të vet.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress