Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 27.05.2018 11:42

​​E konfirmuar: Porsche 911 vjen në 2017

Prishtinë | 15/04/2016 16:37

Duket si një zgjedhje e veçantë, duke krahasuar fuqinë që kishte një vit më herët, Porsche 911 pritet të godasë fuqishëm tregun e makinave në vitin e ardhshëm.

Nga California Air Resources Board zbulohet se ka aprovuar prodhimin e variantit 911 të Porsches dhe dalja e tij në treg do të jetë nga mesi i 2017-s.

Ashtu si pjesa tjetër e familjes, GT3 dhe R, GTS do të riorganizojë induksionin me forcë, që e bënë një Porsche të mos mbetet asnjëherë në baltë. 

911 do të ketë dy parë shpejtësi me gjashtë ndërrues dhe përmes sistemit të ri të do të kursej deri në 3.0 litra. 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress