Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:36

​Bie bitcoin për shkak të vjedhjes në tregun e aksioneve

Londër | 13/06/2018 17:08

Çmimi i bitcoin ra sot në 6.370 dollarë, niveli më i ulët në katër muaj, vetëm pak ditë pasi hakerët vodhën bitcoins nga bursa e Koresë së Jugut për monedha virtuale Coinrail në vlerë 37 milionë dollarë.

Pas zbulimit të vjedhjes, çmimi i bitcoin "u shkri" për 500 dollarë në një orë dhe vazhdoi të binte, transmeton AP.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress