Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 18.11.2019 05:57

​Autoritetet i shpallin ”luftë” ndikuesve në mediet sociale

| 22/10/2019 12:55

​ Autoritetet amerikane i shpallin luftë ndikuesve të medieve sociale. Komisioni Federal i Tregtisë (KFT) gjobiti një person në Florida me 2,5 milionë dollarë në “shitjen e treguesve të ndikimit të rremë në mediat sociale”.

”Rastet që tregojnë se si shitjet në internet dhe media sociale mund të shtrembërohen nga mashtrimet’’, thonë autoritetet amerikane.

“Pandershmëria në internet dëmton ata që blejnë, por edhe kompanitë që ndjekin rregullat. Postimi i vlerësimeve të rreme në faqet e blerjeve në internet është e paligjshme. Ai vë tregun në rrezik dhe jo ne do ta tolerojmë”, theksoi KFT./  


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress