Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 20.06.2019 04:07

​Aeroplani luftarak francez "Mirage” zhduket nga radari

Paris | 09/01/2019 16:37

Një avion luftarak francez me dy pilotë është zhdukur nga radari në zonën jo shumë larg kufirit zviceran, sot gjatë fluturimit.

Një zëdhënëse e Forcave Ajrore franceze tha se bëhet fjalë për një avion luftarak i gjuetisë dhe i përgjimit “Mirage 2000D” dhe se rajoni malor në mes të Dub dhe Zur ishte lokacioni i fundit i regjistruar nga radarët, transmeton KosovaPress.

Aeroplani fluturoi pak pas orës 11.00 nga baza ajrore në verilindje të Francës, raporton AP.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress