Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.04.2018 06:43

​Vetëvendosje: Ndërhyrje brutale e shtetit policor të Thaçit

Prishtinë | 17/01/2012 15:25

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje, edhe njëherë dënuan ashpër dhunën e përdorur nga Policia e Kosovës ndaj qytetarëve dhe aktivistëve të Vetëvendosjes, në protestën e 14 janarit në dy pikat kufitare Dheu i Bardhë dhe Merdarë, duke e konsideruar të panevojshme dhunën e policisë ndaj protestuesve. Sipas tyre zyra e kryeministrit, u kthye në një sallë operative, ku anëtarë të këtij shtabi ishin Hashim Thaçi, Bajram Rexhepi, Berat Buzhala dhe Ilir Mirena.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress