Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 17.10.2018 07:32

​Uganda njeh pavarësinë e Kosovës (e plotësuar)

Prishtinë | 17/02/2012 12:41

Republika e Ugandës bëhet shteti i 88-të që e njohu pavarësinë e Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur këshilltari i zëvendëskryeministrit të parë të Kosovës, Behxhet Pacolli, Jetlir Zyberaj, i cili në një konferencë për media e kumtoi lajmin dhe solli më vete edhe letrën verbale të këtij shteti, e cila kishte arritur sot në adresën e zyrës së Pacollit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress