Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 24.06.2018 03:20

​U inaugurua ferma Bio e pulave

Mitrovicë | 26/04/2013 15:30

Në fshatin Frashër të komunës së Mitrovicës, sot është inauguruar ferma për prodhimin e pulave dhe vezëve Bio, që është pjesë e projektit të financuar nga Unioni Evropian me vlerë prej rreth 300 mijë euro dhe e implementuar nga OJQ “Diakonia” në partneritet me komunën e Mitrovicës. Në këtë ceremoni u tha se me ndihmën e Komisionit Evropian, po kontribuohet në krijimin e vendeve të reja të punës për grupe specifike si në këtë rast, që ky projekt ka në fokus personat me aftësi të kufizuar.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress