Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 27.05.2018 11:50

​Nuk ka kurrfarë zgjedhje në Kosovë

Prishtinë | 18/04/2012 11:46

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi edhe njëherë ka ripërsëritur qëndrimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës se pretendimi i Serbisë për të organizuar zgjedhje në Kosovës nuk do të lejohet. Ai ka shtuar se institucionet e vendit i respektojnë të gjitha dokumentet që janë aprovuar në Kuvendin e Kosovës dhe respektojnë të drejtën e dyshtetësisë.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress