Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 01:45

​Thaçi premton komunën e Mitrovicës veriore

Prishtinë | 14/09/2012 12:28

Konferenca e Tretë Ndërkombëtare për Vetëqeverisjen Lokale “Forcimi i Qeverisjes Lokale Përmes Promovimit të Vlerave Evropiane”, ka mbledhur një numër të madh të zyrtarëve të lartë vendorë, rajonalë dhe ndërkombëtarë. Qëllimi i kësaj konference është promovimi i të drejtave të autoriteteve lokale në pajtim me kartën evropiane për vetëqeverisje lokale. Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi duke folur për integrimin e komuniteteve në shoqërinë kosovare përmes decentralizimit, ka thënë se ky proces ka sfida duke përmendur krijimin e komunës së Mitrovicës veriore, por ka shprehur besimin që një gjë e tillë do të ndodh.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress