Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 12:04

​Task-Forcë për pronën intelektuale

Prishtinë | 23/04/2012 18:25

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, ka hapur sot edhe zyrtarisht fushatën informuese dhe vetëdijesuese për të drejtën e autorit nën moton “Kosova mbron autorin”. Në një takim me kompozitorë, regjisorë, shkrimtarë, botues, profesorë, këngëtarë dhe instrumentistë. Ministri Krasniqi tha se ky është një lajm shumë i mirë dhe përben një hap domethënës në angazhimet e tjera që do të ndërmerren në të ardhmen në zbatim të Ligjit për të drejtën e autorit dhe të drejtat e tjera të përafërta, ka bërë të ditur kjo Ministri përmes një komunikate për media.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress