Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 14.11.2018 05:34

​Sllovakia duhet ta njoh Kosovën

Prishtinë | 08/08/2012 10:58

Lideri i Lëvizjes VETËVENDOSJE! Albin Kurti, i shoqëruar nga zyrtarë të tjerë të kësaj lëvizjeje, ka pritur sot në takim Mikulas Dzurinda, deputet i parlamentit sllovak dhe ish kryeministër i Sllovakisë, shoqëruar nga Milan Jezovica, analist politik dhe ish zëvendës ministër i punëve të jashtme, Viktoria Jancosekova, asistente dhe shefe e kabinetit të Dzurinda dhe Lucia Klapacova, këshilltare për punë të jashtme. Gjatë këtij takimi, Kurti ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Sllovakia do t’i sillte stabilitet si në rajonit ashtu edhe në BE.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress