Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.04.2018 11:10

​Në veri situatë e qetë, por e brishtë

Mitrovicë | 26/09/2011 14:44

Gjendja në veri vazhdon të mbetet e qetë, por e brishtë për shkak të barrikadave të vendosura nga strukturat paralele serbe. Kështu është vlerësuar të hënën në takimin e Komitetit për vlerësimin e sigurisë që mbahet në kuadër të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim të Komunës së Mitrovicës. Kryetari i Komunës, Avni Kastrati shprehu respekt për qytetarët e veriut, të cilët përkundër provokimeve të grupeve kriminale serbe kanë treguar maturi duke mos rënë në provokimet e tyre. Ai veçoi në këtë kontekst sidomos banorët shqiptarë që jetojnë në lagjet dhe fshatrat e veriut, por edhe gjithë qytetarët në jug për përgjegjësinë e lartë që kanë treguar gjatë këtyre ditëve ...

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress