Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.06.2018 02:17

​Protestuesit serbë duan lirimin e Milkoviqit

Mitrovicë | 22/05/2012 15:43

Rreth 80 serbë kanë protestuar të martën në veri të Mitrovicës kundër arrestimit dhe mbajtjes së Jovica Milkoviq në paraburgim, që ishte arrestuar më 17 maj nga Policia e Kosovës për shkak të pjesëmarrjes së tij në shkatërrimin e kontejnerit të policisë në zonën e “Tre rrokaqiejve” në veri të Mitrovicës.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress