Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.06.2018 05:33

​Rritet përkrahja për bletarët

Prishtinë | 15/03/2013 19:10

Ministria e Bujqësisë, sivjet ka rritur përkrahjen financiare edhe për bletarët. Ata përveç subvencioneve, që arrijnë vlerën e 300 mijë eurove, do të përfitojnë edhe grante investive në vlerë prej 250 mijë euro. Shtimi i numrit të koshereve të bletëve, modernizimi i pajisjeve për prodhimin e mjaltit dhe rritja e sasisë së mjaltit të çertifikuar si mjaltë organike, sipas zyrtarëve të kësaj ministrie, janë objektivat që synohen të arrihen përmes kësaj përkrahje financiare.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress