Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.09.2017 05:06

​Rompuy: Serbia t`i rregulloj raportet me Kosovën

Bruksel | 04/09/2012 14:27

Kryetari i Këshillit të Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy, pas takimit me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia duhet t`i përmirësoj marrëdhëniet me Kosovën. Sipas tij, Beogradi dhe Prishtina duhet të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialog, me shërbimet e vullnetit të mirë të Bashkimit Evropian.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress