Follow Us

KYQU SQ EN
E Mërkurë, 28.09.2016 02:10

​Robben largohet nga Bayern Munich?

Romë | 20/03/2012 16:39

Sulmuesi holandez i Bayern Munich, Arjen Robben është i gatshëm që në fund të këtij sezoni të largohet nga “Alianz Arena”.

“Tuttosport”, njofton se holandezi mund të rikthehet në ish-klubin e tij, Chelsea, por ai kërkohet edhe nga Manchester City, Manchester United dhe Juventus.

Holandezit i kanë mbetur më pak se 18 muaj kontratë më “bavarezët”, por sipas “Tuttosport”, Robben preferon një lëvizje të Juventusi. Mësohet se në rast se holandezi vendos të braktis Bayern, atëherë destinacionin i tij i ardhshëm do të jetë Juventusi.

Ndryshe, krerët e Bayern Munich janë duke insistuar që holandezi të mos largohet nga Munihu duke i ofruar kontratën e re, e cila thuhet se do të jetë mjaft e majme.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress