Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 06:49

​Pushteti i kapur nga korrupsioni

Prishtinë | 03/05/2012 13:44

Organizata për Demokraci, Antikorrupsion dhe Dinjitet “Çohu” akoma është në pritje që partia në pushtet, PDK, të sqarojë para mediave dhe organeve kompetente, për siç thonë ata, 100 milion eurot dhënë kompanive që kanë financuar fushatat e PDK-së. Kështu pohuan përfaqësues të Organizatës “Çohu”, të cilët para selisë të PDK-së, mbajtën një konferencë për media, ku kërkuan sqarim nga PDK-ja për 100 milionët, po ashtu kërkuan që kjo parti, përmes fakteve, të tregoj se të gjeturat e Çohu-t dhe Qendrës kosovare për gazetari hulumtuese, janë shpifje.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress