• Lajmi
  • KosovaPress, 03 Maj 2012 11:55

Publikohen emrat e pesë të akuzuarve

prev next
 
Të ngjajshëm

Disa nga mediat maqedonase kanë publikuar fotografitë dhe emrat e personave për të cilët Ministria e Punëve të Brendshme thotë se kanë kryer vrasjen në Smillkovc.

Sipas tyre, bëhet fjalë për 32 vjeçarin Afrim Ismailoviq, vëllain e tij 33 vjeçarin Agim Ismailoviq dhe 27 vjeçarin Halil Demirin. Sipas “Dnevnik” për ndihmë dyshohen 54 vjeçari Fejzi Aziri dhe 24 vjeçari Rami Sejdiu. Në arrati ndërkaq janë Afrim Ismailoviq dhe Halil Demiri.

Ndryshe, dje ministrja e MPB-së Maqedonis, Gordana Jankullovska ka thënë se padinë “terrorizëm” e kanë fituar pesë persona nga Shkupi, të moshës 24-54 vjeçe.