Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 25.04.2018 10:24

​Proteza të reja për invalidët e luftës

Prishtinë | 28/02/2012 12:04

Projekti për ripërtëritjen e protezave të luftës dhe projekti për pasojat nga traumat e luftës pritet të fillojnë së shpejti, ishte premtimi që ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, pas një vizite që e bëri në Organizatën e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Përveç kësaj, Agani u ka premtuar se veteranët e luftës, invalidët si dhe familjet e dëshmorëve do të marrin trajtimin mjekësor adekuat në institucionet shëndetësore në Kosovë si dhe jashtë vendit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress