Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 17.08.2017 07:46

​Promovohet monografia kushtuar Feriz Aliukajt

Prishtinë | 05/04/2012 19:47

Në Prishtinë sot u promovua libri monografik kushtuar Feriz Aliukajt (1937-1999), i historianit Fehmi Pushkolli. Libri i është kushtuar atdhetarit dhe luftëtarit të lirisë Feriz Aliukaj, pjesëtar i familjes së njohur Aliukaj të Polacit të Skenderajt, i një trungu të përbashkët familjar me patriotin e shquar Hasan Prishtina.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress