Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 24.06.2018 10:06

​Posselt: EULEX-it po i bie imazhi

Prishtinë | 25/04/2012 11:03

Deputeti i Parlamentit Evropian, Bernd Posselt (CSU) ka thënë se EULEX-i në Kosovë nuk është në krye të detyrës dhe është i zhgënjyer prej tij, ndërkohë që për BE-në ka thënë se është koha e fundit që t’ua bëjë të qartë liderëve të Serbisë se perspektiva e tyre evropianë varet nga zhvillimi i raporteve me Kosovën dhe se nuk duhet më që të vënë në pikëpyetje çështjen e kufirit.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress