Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 26.05.2018 02:06

​PDK tërhiqet nga rivotimi i mocionit (me video)

Prishtinë | 15/05/2012 11:03

Ishte paraparë që gjatë seancës së sotëm të Kuvendit të Kosovës, Grupi parlamentar i PDK të insistonte në kërkesë për harmonizim të qëndrimeve dhe të debatohej mes partive parlamentare për mocionin e miratuar gjatë javës së kaluar i cili i kërkonte qeverisë së Kosovës që vazhdimin e dialogut me palën serbe ta kushtëzonte me zbardhjen e fatit të pagjeturve, mirëpo Grupi parlamentar i PDK-së ka kërkuar që të mos debatohej për këtë çështje pasi që, sipas tyre, paraprakisht, duhet të zhvillohet debat mes partive politike për këtë çështje.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress