• Lajmi
  • KosovaPress, 02 Maj 2012 20:33

Paul McCartney, 1400 truproja në Bogota

prev next
 
Të ngjajshëm

Sir Paul McCartney udhëtoi në Bogota për një koncert dhe ‘Daily Mail’ bën të ditur se gjatë qëndrimit në Kolumbi ish-pjesëtari i Beatles u ruajt nga 1400 policë.

Këto masa të jashtëzakonshme sigurie nuk janë kërkuar nga këngëtari veteran, por ka qenë një ide e autoriteteve të shtetit amerikano-latin duke qenë se Bogota njihet si një nga kryeqytetet me kriminalitetin më të lartë në botë.

“Është personazhi më i famshëm që ka vizituar vendin tonë në vitet e fundit dhe duam që siguria e tij të jetë e garantuar 100%”, është shprehur zëdhënësi i Policisë së Bogota.

Qëndrimi i McCartney në Kolumbi zgjati vetëm dy ditë.

 
 
 
 

Më shumë nga KosovaPress