Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 26.04.2018 07:00

​Panair i veshjeve kombëtare për nder të 100 vjetorit

Prishtinë | 28/11/2012 13:13

Ushqime tradicionale dhe veshje kombëtare, është mbushur sheshi i kryeqytetit, ku qytetarët, po festojnë 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë. Në sheshin “Nënë Teteza”, po ashtu është vendosur një bukë e gjatë 100 metra, që peshon rreth 620 kilogram dhe nga e cila mund të shërbehen qytetarët të cilët tashmë kanë dalë për të festuar.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress