Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.04.2018 06:53

​Përgatitjet finale në Qendrën Studentore

Prishtinë | 18/09/2011 15:01

Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës (UP) është duke bërë përgatitjet finale për pranimin e studentëve në konvikte për vitin akademik 2011/2012. Drejtuesit e kësaj qendre kanë thënë për Kosovapress se deri tani kanë aplikuar 5600 studentë për të zënë vend në konvikte, ndërsa që kapacitetet aktuale lejojnë të pranohen 3150 studentë. Thuhet se tashmë janë në përfundim përgatitjet për pritjen e banorëve të rinj të Qendrës, për të cilët përveç strehimit dhe ushqimin, ofrohen edhe aktivitetet tjera, si hapësirat për lexim e studim, sport dhe aktivitete tjera të ndryshme. Drejtori i Qendrës së Studentëve, Fatmir Sfishta tha për Kosovapress se tashmë është bërë edhe termoizolimi i jashtëm i konvikteve, gëlqerosja e brendshme, riparimi i pajisjeve të ventilimit dhe nxehjes në Mensën e studentëve, si dhe meremetimet e tjera të nevojshme ...

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress